Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
żel aloesowy Holika Holika - kosmetyki naturalne
Pielęgnacja skóry

Kosmetyki naturalne – dlaczego warto je stosować

Coraz więcej osób stara się eliminować ze swojego życia wszechobecne, toksyczne substancje. Wysoko przetworzone jedzenie czy sztuczne kosmetyki z drogerii to coś, czego osoba dbająca o swoje zdrowie będzie stanowczo unikać. I bardzo słusznie, ponieważ chemia zawarta w kosmetykach wpływa niekorzystnie nie tylko na naszą skórę, ale na cały organizm.

Odpowiedzią na pełne szkodliwych substancji drogeryjne produkty są naturalne kosmetyki. Naturalne i ekologiczne kosmetyki zawierają w swoim składzie wyłącznie naturalne surowce. Ich cena jest wprawdzie nieco wyższa, ale inwestycja w ekologiczne kosmetyki na pewno się opłaci.

Dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki do twarzy?

Zmiana dotychczasowej pielęgnacji skóry twarzy na pielęgnację naturalnymi kosmetykami może okazać się zbawienna w przypadku osób, które od długiego czasu borykają się z problemami dermatologicznymi czy alergiami skórnymi. Ekologiczne kosmetyki działają w sposób naturalny, nie powodując podrażnień.

Oprócz tego naturalne kosmetyki pozbawione są wszelkich toksycznych substancji, takich jak SLSy, parabeny czy sztuczne konserwanty, które mogą przez skórę wnikać do organizmu. W niektórych skrajnych przypadkach może się okazać, że są to substancje rakotwórcze, które szkodzą nie tylko skórze, ale całemu organizmowi.

Ekologiczne kosmetyki a środowisko naturalne

Oprócz zapewnienia swoim klientom naturalnych produktów pielęgnacyjnych, producenci kosmetyków ekologicznych liczą się z problemami, z jakimi obecnie boryka się środowisko naturalne. Wychodząc naprzeciw tym problemom, wielu z nich wdraża innowacyjne technologie, dzięki którym produkty są w pełni ekologiczne od momentu ich produkcji aż do utylizacji zużytego opakowania.

Co więcej, naturalne kosmetyki to w zdecydowanej większości produkty, które opierają swój skład na surowcach pochodzenia roślinnego. I choć nie wszystkie kosmetyki naturalne są produktami wegańskimi, wielu producentów stosuje się do zasad polityki zakazującej testowania kosmetyków na zwierzętach.