Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
lampa LED do paznokci od Semilaca
Paznokcie

Wybór lampy LED do paznokci – najnowsze trendy i technologie

Wybór odpowiedniej lampy do hybryd to ważna kwestia dla każdej stylistki paznokci. Nieważne czy używa się lampy na domowy użytek, czy też w profesjonalnym salonie kosmetycznym – warto dobrać dla siebie lampę odpowiednią do swoich potrzeb. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ producenci wprost prześcigają się w prezentowaniu coraz to nowszych modeli lamp LED do paznokci.

Po pierwsze: MOC

Decydując się na zakup lampy do hybryd należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej moc. Szczególnie lampy typu mostek charakteryzują się często małą mocą – do 24 wat. Niestety słaba moc lampy może znacznie wpłynąć na brak trwałości stylizacji. W niskiej mocy ciężko przede wszystkim utwardzić akrylożel oraz kolory o intensywnym pigmencie. Najczęściej polecaną mocą jest 36 wat. W zupełności wystarcza ona, by utwardzić każdy lakier hybrydowy. Lampa ledowa do paznokci o mocy 48 – 54 wat może być z powodzeniem wykorzystywana w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Tak wysoka moc pozwala na bardzo szybką i sprawną pracę, ponieważ czas utwardzania lakieru hybrydowego wynosi jedyne 15 sekund. Najlepiej gdy lampa jest dodatkowo wyposażona w funkcję zwiększania swojej mocy – uniknie się wtedy uczucia parzenia, na które wiele klientek narzeka.

Najnowsze trendy w technologii LED

Lampa LED do paznokci jest jedną z najpopularniejszych, ponieważ utwardza lakier na paznokciach szybciej od lampy UV. Oczywiście jej zaletą jest również fakt, że nie trzeba tutaj wymieniać diod. Są one niezwykle trwałe i starczą nawet na kilka lat pracy. Klasyczne lampy LED do paznokci nie były jednak polecane każdemu, ponieważ nie utwardzały dobrze żeli. Aktualnie popularne jest wykorzystywanie technologii DUAL dzięki czemu lampa ta doskonale radzi sobie z każdym lakierem, nawet akrylożelem. Lampy z technologią DUAL mają zazwyczaj dużą moc, dzięki czemu utwardzają lakier nawet w 10 sekund. Profesjonalne salony kosmetyczne zakupują często lampy, które oprócz technologii DUAL wyposażone zostały w technologię RED, która dba dodatkowo o regenerację i ochronę skóry dłoni.