Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
cera ze skłonnością do przetłuszczania
Pielęgnacja skóry

Kremy do cery naczynkowej – skuteczna pomoc w walce z problemem naczynkowej cery

Wiele kobiet, niezależnie od wieku, zmaga się z problemem cery naczynkowej. Rozszerzone naczynka na twarzy, zwłaszcza w okolicach nosa i policzków, mogą być nie tylko estetycznym zmartwieniem, ale także źródłem dyskomfortu. Właściwa pielęgnacja i dobór odpowiednich kosmetyków mogą jednak pomóc w zminimalizowaniu tego problemu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej kremom do cery naczynkowej ze strony https://www.cocolita.pl/kremy-do-cery-naczynkowej, które mogą okazać się skuteczną pomocą w walce z tym kłopotliwym schorzeniem.

Skąd bierze się cera naczynkowa?

Zanim zbadamy, jak kremy do cery naczynkowej mogą pomóc w jej pielęgnacji, warto poznać przyczyny tego problemu. Cera naczynkowa wynika z osłabienia i nadmiernego rozszerzenia naczyń krwionośnych znajdujących się blisko powierzchni skóry. To schorzenie może być uwarunkowane genetycznie, jednak wiele innych czynników może wpływać na jego nasilenie. Do głównych przyczyn cery naczynkowej zalicza się:

 • Nadmierne narażenie na działanie słońca: Promieniowanie UV może powodować uszkodzenia naczyń krwionośnych, co prowadzi do ich rozszerzenia.
 • Częste wystawianie skóry na zmiany temperatury: Nagłe zmiany temperatury, szczególnie przebywanie w skrajnie zimnych lub gorących miejscach, mogą wpływać na kondycję naczyń krwionośnych.
 • Stres: Wysoki poziom stresu może wpływać na stan naczyń krwionośnych, powodując ich rozszerzenie.
 • Palenie papierosów: Związane z paleniem substancje mogą prowadzić do osłabienia ścianek naczyń krwionośnych.
 • Skłonność genetyczna: Cera naczynkowa może mieć podłoże genetyczne i być dziedziczona po rodzicach.

Co to są kremy do cery naczynkowej?

Kremy do cery naczynkowej, czasem określane również jako kremy na pękające naczynka, to specjalistyczne kosmetyki skierowane do osób z tą specyficzną skórą. Głównym ich celem jest wzmocnienie i uszczelnienie naczyń krwionośnych, a także łagodzenie podrażnień i zaczerwienień. Kremy do cery naczynkowej często zawierają składniki aktywne, takie jak:

 • Witamina C: Skuteczny antyoksydant, który pomaga wzmocnić ścianki naczyń krwionośnych i zmniejszyć ich widoczność.
 • Witamina K: Pomaga w łagodzeniu zaczerwienień i podrażnień.
 • Wyciąg z kasztanowca: Ma działanie przeciwzapalne i uszczelniające naczynia krwionośne.
 • Alantoina: Wspomaga regenerację skóry i łagodzi jej podrażnienia.
 • Ekstrakt z arniki: Pomaga zmniejszyć widoczność pękających naczynek.

Jak stosować kremy do cery naczynkowej?

Aby kremy do cery naczynkowej były skuteczne, ważne jest odpowiednie stosowanie i pielęgnacja. Oto kilka wskazówek, które pomogą osiągnąć najlepsze efekty:

 • Dobierz krem odpowiedni do Twojej skóry: Wybierając krem do cery naczynkowej, zwróć uwagę na skład i właściwości produktu. Unikaj kosmetyków zawierających alkohol i ostre substancje drażniące.
 • Stosuj krem regularnie: Aby uzyskać pożądane efekty, kremy do cery naczynkowej należy stosować systematycznie, zgodnie z zaleceniami producenta.
 • Ochrona przeciwsłoneczna: Cera naczynkowa jest szczególnie wrażliwa na działanie promieni UV, dlatego ważne jest, aby stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Delikatny makijaż: Jeśli używasz makijażu, wybieraj produkty, które nie będą dodatkowo podrażniać skóry. Unikaj długotrwałego używania kosmetyków o ciężkiej konsystencji.
 • Unikaj gorących kąpieli: Ekstremalne temperatury mogą pogorszyć stan cery naczynkowej. Wybieraj ciepłą wodę do mycia twarzy.

Co warto zapamiętać

Kremy do cery naczynkowej mogą stanowić skuteczną pomoc w pielęgnacji tego specyficznego rodzaju skóry. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom aktywnym, mogą wzmocnić naczynia krwionośne, zmniejszyć widoczność pękających naczynek oraz łagodzić zaczerwienienia. Pamiętaj jednak, że odpowiednia pielęgnacja i ochrona przeciwsłoneczna są równie istotne w walce z cera naczynkową. Dobór odpowiednich kremów i regularne stosowanie ich w codziennej rutynie pielęgnacyjnej może pomóc w utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry, niezależnie od wieku.