Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
stylizacja włosów - czy warto używać lakieru?
Styl

Nasze włosy ujarzmione i odżywione, czyli jaki lakier do włosów wybrać?

Nie każdy lakier do włosów prezentuje się ładnie na głowie. Prawda jest nawet taka, że im mniej będzie się „prezentował”, tzn. im mniej będzie widoczny, tym zdecydowanie jest bardziej godny uwagi. Musi jednak też spełniać swoje funkcje, bo mimo że „hełm” na głowie nie jest reprezentacyjny, to artystyczny bałagan też niekoniecznie i nie w każdej sytuacji.

Jak wybierać spray do włosów?

Na sklepowych półkach dostępny jest szeroki wybór różnorodnych kosmetyków do stylizacji włosów. Lakiery do włosów zdecydowanie stanowią dość znaczną grupę pod tym względem. Zanim jednak sięgnie się po jakiś konkretny, to warto zapoznać się z opiniami innych osób, które kosmetyk stosowały, choć to co sprawdziło się na włosach jednej osoby, niekoniecznie podobne rezultaty odniesie również na innej głowie. Duże znaczenie ma kondycja włosów, ich grubość, długość oraz efekty, jakie chce się uzyskać. Idealny lakier utrwala fryzurę na długi czas, nie skleja włosów, nie pozostawia widocznych śladów i łatwo następnego dnia się wyczesuje. Również ważny jest także zapach – zbyt intensywny nie dla każdego jest przyjemny. Warto wybierać taki kosmetyk, który przeznaczony jest właśnie do naszego rodzaju włosów, np. prostych, kręconych czy przesuszonych.

Spray’e do włosów jako kosmetyki pielęgnujące

Poza tym, że lakiery mają utrwalać fryzurę, dodawać objętości, ładnie pachnieć i następnego dnia dać się z łatwością wyczesać, to również ważne jest także to, że w jakiś sposób mogą nasze włosy odżywić, dodawać im blasku, a nawet nawilżać. Warto także zwrócić uwagę na to, jak mocno utrwalają fryzurę. Jeśli nie ma potrzeby silnie utrwalać fryzury na całonocną imprezę, to lepiej wybierać lżejsze kosmetyki, które tylko delikatnie przytrzymają włosy na miejscu przez co najmniej kilka godzin. Tego rodzaju kosmetyki bywają wzbogacane właśnie dodatkowymi składnikami pielęgnującymi jak olejki, kwasy tłuszczowe omega, przeciwutleniacze, witaminy, proteiny czy żywice polimerowe, które mają za zadanie zadbać o kondycję naszych włosów.