Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
kolorowe włosy
Styl

Na co zwrócić uwagę wybierając farby do włosów?

Na półkach sklepowych dostępnych jest bardzo wiele rodzajów farb do włosów, dlatego też dużo kobiet ma spory problem, aby wybrać odpowiednie kosmetyki. Pamiętać należy o tym, że każda kobieta ma nieco inne włosy, dlatego też dość trudno jest znaleźć uniwersalne farby do włosów, które każdemu przypadną do gustu.

Czy farba ma amoniak?

Odwiedzając ulubiony sklep warto w pierwszej kolejności dokładnie sprawdzić, czy farba do włosów ma w swoim składzie amoniak. Na składnik ten w szczególności powinny uważać kobiety, które mają dość delikatną skórę głowy. Amoniak odpowiedzialny jest za rozchylanie łusek głowy, dlatego też bardzo często stosowany jest w farbach do trwałej koloryzacji. Najlepszą alternatywą dla amoniaku jest monoetyloamina, która jest nie tylko łagodniejsza, ale co najważniejsze nie posiada również ostrego zapachu.

Kolor z opakowania

Koloryzowanie włosów przyniesie satysfakcjonujący efekt tylko wtedy, gdy wybierze się odpowiedni kolor. Niestety fotografie na opakowaniu pokazują wyłącznie przybliżone rezultaty poszczególnych farb, dlatego też nie zawsze warto nimi się sugerować. Najlepszy efekt przynosi koloryzowanie włosów farbami, które są w naturalnym odcieniu. Godne polecenia są farby do włosów, które dodatkowo posiadają odżywkę. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że nie wszystkie farby do włosów w zestawie posiadają aplikator do farby. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że niezbędne jest dokupienie pędzelka i miseczki.