Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
pielęgnacja twarzy
Pielęgnacja skóry

Zasady pielęgnacji twarzy

Zaobserwowanie u siebie pierwszych oznak starzenia to dla większości kobiet ogromny cios. Nawet panie, które od młodzieńczych lat pieczołowicie dbają o siebie, będą musiały w końcu stawić czoła pierwszym zmarszczkom. Oczywiście, lepiej jeśli zadzieje się to później niż wcześniej. Dlatego właśnie warto poznać zasady pielęgnacji twarzy i wdrożyć je do swojej codziennej rutyny.

Zasady pielęgnacji twarzy

Jedną z pierwszych i najważniejszych zasad jest oczyszczanie buzi. W tym celu najlepiej używać produktów delikatnych, które nie będą podrażniały cery. W następnej kolejności należy sięgnąć po tonik do twarzy. To bardzo istotny krok, jednak tak często pomijany przez wiele pań. Dzięki tonikowi do twarzy można przywrócić naturalne pH skórze i przygotować ją na przyjęcie kolejnych substancji odżywczych, które na przykład aplikuje się w kremie. Dobry krem do twarzy to podstawa pielęgnacji. Na dzień należy bezwzględnie wybierać kremy wzbogacone o wysokie filtry przeciwsłoneczne.

Jak wykonać domowy hydrolat?

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się naturalne kosmetyki pielęgnacyjne. Producenci coraz większą uwagę przykładają do tego, co zamykają w słoiczkach swoich produktów. Zamiast toniku do twarzy, można samemu przygotowywać przeróżne hydrolaty, które wykazują podobne właściwości. Takim hydrolatem może być na przykład woda różana, która można przygotować poprzez zalanie płatków róży ciepłą wodą.