Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
plastry na zaskórniki od Holika Holika
Pielęgnacja skóry

Jak stosować plastry na zaskórniki?

Nadmierna produkcja sebum jest przyczyną powstawania nieestetycznych zaskórników, które są problemem wielu kobiet. Białe lub czarne kropeczki pojawiają się najczęściej na nosie, czole oraz brodzie. Jak wykorzystać plastry na wągry, by oczyścić skórę twarzy?

Plastry na zaskórniki – co to jest?

Plastry na zaskórniki kształtem przypominają motyla z rozpostartymi skrzydłami. Skrzydełka plastrów nasączone są substancjami aktywnymi, których zadaniem jest oczyszczenie skóry.

Najczęściej wykorzystywany jest czarny węgiel oraz olejek z drzewa herbacianego. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, bakteriobójczym, antyseptycznym  oraz dezynfekującym mają dobroczynny wpływ na skórę. W kontakcie ze skórą wnikają w nią oraz oczyszczają z obumarłych komórek jednocześnie dezynfekując skórę.

Jak używać plastrów?

Usuwanie zaskórników jeszcze nigdy nie było tak proste, jak przy użyciu plastrów na wągry. Jest to zabieg, który możemy przeprowadzić w domu i zajmuje on kilka minut.

Usuwanie zaskórników należy rozpocząć od przygotowania skóry twarzy. Parówka z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego rozszerzy pory oraz zmiękczy skórę. Dzięki temu zaskórniki wyjdą w całości. Na tak przygotowaną twarz należy nałożyć plastry na wągry.

Zaskórniki najczęściej występują na nosie, brodzie oraz czole. Warto przyjrzeć się swojej twarzy i umieścić plastry na zaskórniki wszędzie tam, gdzie wygląd naszej cery budzi wątpliwości. Po kilku minutach plaster usuwamy z twarzy, a skórę posmarujemy kosmetykiem z witaminą C.