Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
niacynamid w kosmetykach
Pielęgnacja skóry

Zalety stosowania serum z niacynamidem

Dbanie o prawidłową pielęgnację skóry jest niezwykle ważne. W tym celu wykorzystywane są różne kosmetyki – kremy, peelingi, toniki czy sera. Jednym z takich produktów, które warto mieć w swojej kosmetyczce, jest serum z niacynamidem. Jakie są jego właściwości i jakie efekty może przynieść jego regularne stosowanie?

Jakie są zalety stosowania serum z niacynamidem?

Działanie niacynamidu jest bardzo szerokie (zobacz więcej na https://www.cocolita.pl/niacynamid), dzięki czemu serum z jego dodatkiem świetnie sprawdzi się w przypadku różnych rodzajów skóry. Przede wszystkim skóra będzie lepiej nawilżona i bardziej elastyczna. Niacynamid ma także właściwości przeciwutleniające, czyli wpływa na ograniczenie powstawania wolnych rodników. Niacynamid, dzięki działaniu antybakteryjnemu ma wpływ na redukcję zanieczyszczeń. Stosowanie serum z niacynamidem łagodzi również trądzik oraz inne stany zapalne pojawiające się na skórze. Osoby, które na co dzień walczą z przebarwieniami skóry, również powinny sięgnąć po serum z niacynamidem. Świetnie radzi on sobie z redukcją przebarwień i ujednolica koloryt skóry, nadając jej blasku. Niacynamid pomaga również w walce z oznakami starzenia – pobudza produkcję kolagenu oraz lipidów, dzięki czemu niweluje zmarszczki i sprawia, że skóra staje się gładka i jędrna.

Jak najlepiej stosować serum z niacynamidem?

Serum z niacynamidem to świetny wybór dla osób z różnymi rodzajami skóry – trądzikową, naczyniową, suchą, z przebarwieniami czy tłustą. Aby efekty były zauważalne, warto wybrać takie serum z niacynamidem, którego stężenie wynosi przynajmniej 2%. Jest to wystarczająca ilość dla osób, które dopiero zaczynają stosować serum. Po kilku miesiącach regularnego aplikowania można sięgnąć po kosmetyki z większym stężeniem, w okolicach 10%. Serum z niacynamidem będzie stanowić świetnie dopełnienie zarówno pielęgnacji porannej, jak i wieczornej. Kilka kropel serum należy nałożyć na czystą i suchą skórę, a po jego wchłonięciu zaaplikować krem. Tylko regularne stosowanie serum z niacynamidem może przynieść oczekiwane efekty.