Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
cellulit to problem wielu kobiet
Pielęgnacja skóry

Kremy i balsamy antycellulitowe sposobem na pomarańczową skórkę

Zadaniem kremów i balsamów antycellulitowych jest zadbanie o skórę i jej ujędrnienie. Problem cellulitu dotyka głównie kobiet i dla wielu z nich jest kompleksem. Produkty antycellulitowe mogą być wsparciem w walce z tą przypadłością.

Czym jest cellulit i jak się go pozbyć?

Cellulit, czyli tzw. pomarańczowa skórka najczęściej spowodowany jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Najczęściej pojawia się na udach, a także pośladkach. Powstaje on przez siedzący tryb życia, nieodpowiednią dietę czy nadmierny stres. Głównym rozwiązaniem tego problemu jest trening i dieta, jednak kremy i balsamy antycellulitowe wspierają procesy niwelowania pomarańczowej skórki i są pomocne w dążeniu do upragnionej sylwetki.

Działanie kremów i balsamów antycellulitowych

Balsamy i kremy antycellulitowe nawilżają i ujędrniają skórę. Dzieje się tak głównie przez masaż wykonywany podczas ich stosowania. Dużą rolę odgrywają także składniki aktywne zawarte w kremach i balsamach antycellulitowych. Są to np. kofeina, żeń-szeń, witamina A oraz olejki eteryczne. Podczas masażu pobudzana jest limfa oraz krążenie krwi, przez co zdeformowana tkanka tłuszczowa zanika. Należy pamiętać, że krem antycellulitowy nie zastąpi aktywności fizycznej oraz zbilansowanej diety.

Jak stosować kremy i balsamy antycellulitowe?

Najlepiej zastosować się do informacji zawartych na etykiecie produktu. Zarówno balsam, jak i krem antycellulitowy należy wmasować w skórę. Najlepiej zrobić to po kąpieli. Wtedy produkty lepiej się wchłoną. Masaż powinien być delikatny i stać się częścią, np. wieczornej pielęgnacji. Jednak najważniejsza jest systematyczność. Warto poświęcić chwilę i każdego wieczora wykonać masaż kremem lub balsamem antycellulitowym, aby uzyskać zadowalające efekty.

Czy warto stosować kremy i balsamy antycellulitowe?

Tak. W połączeniu z treningiem i dietą kremy i balsamy antycellulitowe pomogą pozbyć się cellulitu. Skóra będzie nawilżona, wygładzona po kilku tygodniach regularnej aplikacji produktu.