Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
długie włosy
Styl

Jak wybrać kosmetyki na porost włosów?

Gama kosmetyków na porost włosów jest ogromna. Trudno jest się temu dziwić, bo coraz więcej osób marzy o własnych długich włosach, bez konieczności sięgania po przypinki i treski. Na szczęście dzięki nowoczesnym preparatom jest to możliwe. Jak wybrać kosmetyki, które wspomogą przyrost włosów?

Dopasowanie do potrzeb

Pragnienie długich i zdrowych włosów jest tylko jedną z potrzeb, jakie może mieć ich właściciel. Oprócz tego włosy mogą mieć tendencję do przetłuszczania się, wymagać silnej regeneracji i nawilżenia albo po prostu mogą potrzebować ochrony koloru. Z tego powodu kosmetyki na porost włosów zwykle pełnią też dodatkowe funkcje i mają składniki, które wspierają te wspomniane już cele. Wybierając szampon na porost włosów, należy przeczytać dokładnie jego etykietę i upewnić się, do jakiego rodzaju włosów jest on przeznaczony lub przeanalizować skład i sprawdzić, czy ma on wartościowe składniki. Każdy człowiek ma inne włosy, więc może zdarzyć się tak, że odżywka na porost włosów, która daje doskonałe efekty u jednej osoby, nie da ich wcale u drugiej.

Wydajność

W przypadku kosmetyków na porost włosów warto sprawdzić ich wydajność. Najlepiej jest przeliczyć sobie, ile opakowań produktu będzie potrzebne do przejścia pełnej kuracji. Niektóre maski do włosów nie nadają się do codziennego stosowania. Wiele szamponów nie może być używanych każdego dnia, co także oznacza, że w pielęgnacji należy łączyć je z innymi kosmetykami albo też zrezygnować z codziennego mycia włosów. Obliczenie wydajności poszczególnych kosmetyków pozwoli oszacować koszty całej kuracji aż do uzyskania przewidzianych efektów. Może się zdarzyć, że zakup małych opakowań albo tanich kosmetyków mija się z celem, bo konieczne będzie zużycie bardzo dużej ich ilości, by osiągnąć zadowalający efekt. Oczywiście tutaj trzeba też pamiętać, że tempo przyrostu oraz jednorazowe zużycie kosmetyku ma charakter szacunkowy i nie można traktować ich jako sztywne wytyczne, które z całą pewnością będą miały odbicie w prawdzie. Lepiej jest zostawić sobie pewien margines błędu.