Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
płyn do higieny intymnej
Pielęgnacja skóry

Jak dobrać płyn do higieny intymnej?

Dbanie o siebie to między innymi codzienne rytuały łazienkowe. Oczyszczanie i pielęgnowanie ciała to coś, co pozwala zachować zdrowie i dobre samopoczucie. W jaki sposób podejść do tematu mycia miejsc intymnych? Jakie produkty są najlepsze? Co robić, by nie wywołać podrażnień na skórze?

Codzienna pielęgnacja pod kontrolą

Pielęgnacja ciała powinna być odpowiednio dobrana do danej osoby. Istotne jest, by kupować kosmetyki, które nie podrażniają skóry, odżywiają ją i regenerują. Zanim jednak sięgnie się po różnego rodzaju kremy, balsamy lub produkty do makijażu należy skupić się na absolutnych podstawach, czyli oczyszczaniu. Wiele mówi się o myciu twarzy, usuwaniu make-upu przed snem oraz stosowaniu płynów micelarnych. Jest to bardzo ważny element, bez którego nawet najdroższe kosmetyki nie przyniosą upragnionych efektów. Czynności te odnoszą się jednak do całego ciała. O ile w przypadku pielęgnacji pod prysznicem nie ma zbyt wiele dylematów – po prostu wybiera się ulubiony żel myjący, mydło lub piankę – sprawa nieco komplikuje się, gdy kupuje się płyn do higieny intymnej. Wiele kobiet zastanawia się, który jest najlepszy i który nie będzie powodował podrażnień. Pytania te nie są bezzasadne, bowiem tak delikatna okolica ciała wymaga szczególnej ochrony.

płyn do higieny intymnej

Dobry płyn do higieny intymnej – jak taki znaleźć?

Na wstępie warto zaznaczyć, że nie istnieje produkt uniwersalny, który będzie odpowiedni dla każdej kobiety. Oczywiście warto czytać opinie na stronach internetowych, jednak najważniejsze jest, by kierować się przede wszystkim własnymi odczuciami. Na etapie wybierania płynu do higieny intymnej w drogerii lub aptece warto przeczytać skład. Tutaj dość dobrą zasadą okazuje się: im mniej, tym lepiej. Zbyt dużo wypełniaczy lub substancji zapachowych może nie być sygnałem alarmowym. Najczęściej poleca się żel do higieny intymnej, który jest stworzony na bazie naturalnych składników, ma wegańską formułę oraz posiada kwaśne pH. Najbardziej bezpieczną opcją jest także wybranie kosmetyku, który jest bezzapachowy.