Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
przyśpieszacz do opalania
Pielęgnacja skóry

Przyspieszacz opalania bez tajemnic

Kiedy możemy powiedzieć, że opalenizna budzi zadowolenie? Przede wszystkim wtedy, gdy nie tylko jest równomierna, ale i utrzymuje się przez długi czas. Nie każdy może pozwolić sobie na długie godziny regularnego wylegiwania się na słońcu. Każdy może jednak sięgnąć po przyspieszacz do opalania i cieszyć się podobnym efektem.

 

Jak działają przyspieszacze opalania?

O przyspieszaczu do opalania często mówi się jako o kosmetyku stworzonym z myślą o tych osobach, które perspektywa długiego leżenia na słońcu doprowadza do szału. Nawet stosując go nie można liczyć na to, że zyska się opaleniznę unikając słońca. Mamy jednak do czynienia z kosmetykiem stymulującym powstawanie melaniny, a co za tym idzie – zapewniającym nie tylko szybką, ale i naprawdę piękną opaleniznę. Przyspieszacze opalania zwracają na siebie uwagę także dlatego, że chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem, a jednocześnie skutecznie chronią naskórek przed wysuszeniem i łuszczeniem się. Nie wszystkie rozwiązania dostępne na rynku są tak samo skuteczne. Te najlepsze można jednak stosować bez obaw o przebarwienia i częstą podczas opalania utratę wody. Osoby, które sięgnęły po przyspieszacz do opalania z drogerii Cocolita.pl już po przetestowaniu opalania natryskowego często podkreślają też, że jego stosowanie przynosi znacznie lepsze rezultaty.

przyśpieszacz do opalania

Skuteczność przyspieszaczy opalania

Stosując przyspieszacz opalania dobrze jest pamiętać, że nie jest to kosmetyk wydłużający trwałość opalenizny. Cel ten można osiągnąć jednak z łatwością stosując, już po zejściu z leżaka, kosmetyki o działaniu odżywiającym skórę i nawilżającym. Przeciwdziałając zjawisku łuszczenia się na skórka można skutecznie wydłużyć intensywność i widoczność opalenizny. Sam przyspieszacz, w zależności od rodzaju, może mieć zarówno postać balsamu, jak i olejka. Bez względu na to, jaki ma charakter, należy nałożyć go na skórę na pół godziny przed planowanym opalaniem. Już po uzyskaniu idealnego odcienia skóry dobrze jest stosować kosmetyk profilaktycznie raz lub dwa razy w tygodniu, w celu potrzymania efektu.