Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
udana stylizacja hybrydowa paznokci
Paznokcie

Topy do hybryd – jak ich używać?

Top do hybryd jest również określany jako utrwalacz. Należy pamiętać, że nawet dobrze wykonana hybryda powinna być odpowiednio utrwalona.

Zalety lakieru hybrydowego

W innym wypadku lakier hybrydowy może się odpryskiwać i zadzierać. Warstwa ochronna, która powstaje na paznokciu jest mocna i elastyczna. Swoje właściwości zawdzięcza specjalnej lampie, które utrwala lakier. Baza do hybryd dodaje także blasku, które idealnie pasuje do hybrydowego manicure. Produkty tego typu powinny cechować się wychodną aplikacją i poręcznym pędzelkiem.

Obecnie w sprzedaży topy i bazy do hybryd są dostępne w bardzo dużych ilościach. Dla osób, którym połysk się znudził dobrym rozwiązaniem będzie matowe wykończenie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że rezygnacja z błyszczących płytek również może dać niesamowity efekt. Na wyróżnienie zasługują topy, których nie trzeba przemywać. Jest to dobra opcja dla osób, którym zależy na maksymalnej redukcji czasu. W przypadku nowoczesnych utrwalaczy dostępna jest również funkcja zapewniająca ochronę przed promieniowaniem UV.

Nakładanie topu do hybryd

Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie w sytuacji, kiedy zaplanowane są wakacje egzotyczne. W takich warunkach utrzymanie trwałej i błyszczącej stylizacji jest dosyć problematyczne. Top do hybryd nałożony na kolor zapobiega żółknięciu oraz matowieniu. Często spotykanym błędem jest nakładanie zbyt grubych warstw lakieru. Takie działanie sprawia, że powstają nieestetyczne zmarszczki lub fragmenty, które nie są wystarczająco utwardzone. Wszystkie warstwy w hybrydzie powinny ze sobą współgrać i być scalone.

Utrwalacz trzyma się słabiej także, kiedy przed nałożeniem topu przemywana jest warstwa dyspersyjna z hybrydowego lakieru. Należy pamiętać, że każdy etap tworzenia manicure powinien być przeprowadzony z produktów wysokiej jakości. Niestety nawet najmniejszy błąd przekłada się na finalny odbiór całości. Dlatego kobiety, które nie mają wystarczająco dużo doświadczenia lepiej, żeby zgłosiły się do salonu kosmetycznego, w którym zapewnione są profesjonalne warunki.