Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
szczotki do włosów różne modele
Akcesoria Styl

Jaką szczotkę do włosów wybrać?

Długie, lśniące włosy to marzenie wielu pań. Każda kobieta chciałaby przecież móc pochwalić się bujną czupryną. Niestety, sporo dziewczyn narzeka na swoje włosy. Martwi ich to, że włosy szybko się przetłuszczają, wypadają lub mają łamiące się końcówki. Jak powinna przebiegać prawidłowa ich pielęgnacja?

Zasady prawidłowej pielęgnacji włosów

Jedną z podstawowych zasad pielęgnacji jest zrozumienie faktu, że dbanie o siebie zaczynać powinno się od środka. Oznacza to, że dieta, nawodnienie organizmu, odpowiednia ilość snu i ruchu – to wszystko daje efekty wizualne – chociażby w postaci zdrowych, lśniących pukli. Kolejną istotną zasadą dbania o włosy jest unikanie stylizacji na ciepło. Warto odstawić na jakiś czas prostownicę, lokówkę czy suszarkę, a stylizację prowadzić jedynie za pomocą innych urządzeń, na przykład szczotek Olivia Garden Ceramic Ion, które są w stanie unieść włosy od nasady i nadać im kształtną fryzurę a nawet zlokować, bez zbędnego niszczenia ciepłem. Istotne jest również to, jakich kosmetyków pielęgnacyjnych się używa oraz to jak zwyczajnie traktuje się swoje włosy na co dzień.

Jak dobrze traktować swoje włosy?

Oprócz odpowiedniej pielęgnacji, ważne jest również to, jak obchodzi się z włosami. Przykładowo – płukanie ich gorącą wodą, powoduje, że łuski włosa się nie domykają – w efekcie, włosy puszą się i niszczą. Również warto pamiętać o tym, że posiadając długie włosy, należałoby wiązać je na noc w luźny warkocz – w ten sposób nie będą się gniotły i kruszyły podczas pocierania o poduszkę. Świetną robotę robią też dobre narzędzia do czesania, np. Olivia Garden szczotka z włosia dzika. Tę profesjonalną szczotkę z włosa dzika znaleźć można w hurtowniach kosmetycznych a także przez Internet. Nie jest ona wcale droga, a sprawia, że nawet największe kołtuny na naszej głowie da się rozplątać, i to zupełnie bez większego szarpania. Użyta w niej szczecina dzika (sztywna i gęsta) pozwala na rozczesanie pasemek bez zbędnego użycia siły, kruszenia włosów czy ich wyrywania.