Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
Makijaż

Piękna skóra w paru krokach

Niezależnie od tego, czy ktoś ma nieskazitelną cerę czy boryka się z jakimiś problemami skórnymi, warto włączyć do swojej regularnej pielęgnacji maski na twarz. Drzemie w nich duży potencjał, który warto wykorzystać. Nie trzeba oczywiście stosować ich codziennie, ale wypada nałożyć je na skórę raz w tygodniu, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty. 

 

Jak stosować maski na twarz, aby uzyskać jak najlepsze efekty? 

 

Maskę na twarz najlepiej jest nakładać wieczorem, zawsze na oczyszczoną wcześniej skórę. Przed nałożeniem maseczki zaleca się wykonać najpierw peeling. Zaleca się trzymać ją minimum kwadrans, a najlepiej 20-30 minut, po czym zmyć wodą. Na koniec powinno się sięgnąć po tonik, który wyrówna pH skóry i usunie ewentualne pozostałości po masce. Potem można przejść do nałożenia na skórę twarzy krem o działaniu nawilżającym. 

 

Maska na twarz – z czego można ją zrobić w domu? 

 

Maski na twarz można zrobić z przeróżnych składników, które w większości przypadków ma każdy w kuchni. Maseczka o działaniu nawilżającym można zrobić w ułamku sekundy. Wystarczy nałożyć na skórę żółtko jaja kurzego, które jest bogate w składniki odżywcze. Przy suchej skórze okazuje się być wspaniała. Nawilżającą maseczkę można zrobić też z ryżu, a dokładniej z wody ryżowej. Czas najwyższy przestać wylewać ją po ugotowaniu ryżu, ale wykorzystać w formie maseczki na twarz. Jeśli nasza cera jest skłonna do złuszczania się, to można zastosować maseczkę z maki pszennej, soli kuchennej i oleju ze słodkich migdałów. Z kolei do cery zanieczyszczonej świetnie nadaje się maseczka na twarz z mąki z ciecierzycy, miodu i wody.