Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
Paznokcie

Trwały makijaż oczu – jak go wykonać?

Starannie wykonany makijaż oczu dodaje każdej kobiecie uroku, ale tylko do momentu, gdy zacznie się rozmazywać. Wydaje się, że czasem nie można tego uniknąć, na przykład bawiąc się na imprezie w dusznej sali czy przebywając na zewnątrz w upalny dzień. Wystarczy jednak zadbać o parę kwestii, a makijaż oczu będzie tak samo piękny przez wiele godzin.

Dobry tusz to podstawa

Nie da się ukryć, że najwięcej problemów powoduje właśnie tusz. Nie tylko trudno jest wybrać taki, który nada pożądany wygląd rzęsom, ale też zapewnić sobie trwałość efektu. Niektóre tusze mają tendencje do odbijania się na górnej powiece, co jest szczególnie uciążliwe w przypadku kobiet mających długie rzęsy. W innych przypadkach maskara osypuje się czarnymi drobinkami na policzki. Jak temu zapobiec? To proste. Trzeba postawić na dobry tusz, a także bez żalu pozbyć się go gdy już się zestarzeje. Dobrze działa tylko świeża mascara, a wszelkie próby jej reaktywowania poprzez rozcieńczanie spowodują, że wprawdzie będzie można jej używać, ale zacznie się rozmazywać.

Znaczenie mają też cienie

Kiedy już zadba się o estetyczny wygląd rzęs, warto skupić się na cieniach do powiek. Wiele produktów tego rodzaju, zwłaszcza tańszych, ma tendencje do znikania z powiek i spływania w ich załamanie, gdzie tworzą nieestetyczną linię. By tego uniknąć, warto przede wszystkim zainwestować w dobre cienie do powiek, renomowanej marki. Trwałość makijażu można też zwiększyć, nakładając na powieki bazę pod makijaż lub typową bazę pod cień nim nałoży się cienie. Awaryjnie może to być zwykły puder, który między innymi wchłonie nadmiar sebum, co zapobiegnie rozmazywaniu się cieni.