Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
podkład mineralny
Makijaż

Podkład mineralny – dobra aplikacja, kluczem do sukcesu

Aplikacja podkładu mineralnego to podstawowa umiejętność, jaką należy nabyć, jeżeli ktoś decyduje się na korzystanie z kosmetyków naturalnych. Wbrew krążącym opiniom, nie jest to wcale taka trudna sprawa — wystarczy jedynie poznać parę zasad, którymi rządzi się sztuka nakładania tego kosmetyku.

Krok pierwszy — konieczny dobry pędzel!

Podkład mineralny wysypujemy na spodek i wmasowujemy go w pędzel, aż do jego całkowitego zniknięcie ze spodka. Kluczem jest wysypanie odpowiednio małej ilości produktu. Następnie uderzamy podstawą pędzla o jakąkolwiek płaską powierzchnię — wtedy kosmetyk osadzi się we włosiu pędzla.

Krok drugi — nakładanie warstw

Podkłady mineralne nakładamy warstwami — w żadnym wypadku nie nanosimy jednej, grubej warstwy — może to spowodować osadzanie się produktu w nawet niewielkich zmarszczkach i nienaturalny wygląd. Ilość nałożonych warstw zależy od preferencji danej osoby, jeżeli ktoś woli mocne krycie, warstw trzeba będzie nałożyć więcej.

Jeżeli po aplikacji występuje wyraźny efekt „pudrowej twarzy”, można go zniwelować pryskając twarz przeznaczoną do tego mgiełką – produkt lepiej się zwiąże.

Aplikacja podkładu mineralnego nie jest wcale taka trudna – wystarczy zaopatrzyć się w dobry pędzel i trochę chęci!