Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
korektor MUA
Makijaż

Korektor pod oczy – korektor w pędzelku

Korektory pod oczy można podzielić na korektory w sztyfcie, korektory w pędzelku oraz korektory w gąbeczce. Warto przyjrzeć się im bliżej i wybrać ten najskuteczniejszy, ponieważ okolice oczu należą do miejsc bardzo delikatnych, o które wyjątkowo trzeba zadbać, ale także delikatnie się z nimi obchodzić.

Korektor w pędzelku – ten najskuteczniejszy

Właśnie z tego względu najbardziej skuteczny może się okazać płynny korektor pod oczy w pędzelku, który ze względu na formułę i delikatny pędzelek nie podrażnia wrażliwego miejsca i idealnie się rozprowadza. Wszystkie kosmetyki stosowane pod oczy ze względu na newralgiczne miejsce powinny mieć płynną konsystencję i absolutnie nie powinny wysuszać skóry, a wręcz przeciwnie, powinny ją nawilżać. Dodatkowo płynne kosmetyki szybciej wiążą się ze skóra, dlatego też są praktycznie niewidocznie, a jednak pełnią swoją funkcję i tuszują niedoskonałości, w tym konkretnym przypadku cienie. Zwykle aplikowane są właśnie przy pomocy pędzelka, ponieważ zapewnia on bardzo subtelny kontakt ze skórą.

Podczas aplikacji korektora pod oczy należy delikatnie go wklepać gąbeczką (nie palcem!). Nigdy nie wolno go rozcierać, gdyż spowoduje to powstawanie zmarszczek, a zapewne jest to ostatnia rzecz, o której kobiety marzą.