Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
rzęsy
Makijaż

Jak dbać o tusz do rzęs?

Nie ma nic gorszego niż pięknie pomalowana twarz i prawie już gotowy makijaż, jeszcze tylko muśnięcie rzęs ulubionym tuszem, a na nim grudki, które oblepiają rzęsy, lub tusz osypujący się na twarz. Wiele kobiet dotyczy ten problem, jednak nieliczne zdają sobie sprawę z tego, że niekoniecznie musi to świadczyć o kiepskiej jakości tuszu. Częściej wina leży po stronie użytkowniczek, które niewiele uwagi poświęcają na odpowiednią dbałość o tusz do rzęs.

Szczoteczka tuszu nadaje odpowiedni kształt rzęsom i jeżeli nie będzie się o nią dbać  i poświęcać jej odrobiny czasu, wówczas szybko pożegnamy ulubiony produkt. Najprostszy zabieg, jaki powinno się wykonać, to raz na jakiś czas przemyć ją wodą z tonikiem czy innym produktem do demakijażu oczu.

W trakcie nakładania widać ruch pompowania do środka pojemnika szczoteczki, dzięki temu dostaje się do niego sporo powietrza, które przyspiesza wysychanie oraz gęstnienie mascary. Kiedy już wyjęta zostanie szczoteczka, wówczas kolejnym błędem jest wycieranie nadmiaru tuszu o brzegi pojemnika. To powoduje jego zasychanie, a grudki w ten sposób powstałe dostają następnie na rzęsy.

Oczywiście każde produkty kosmetyczne, szczególnie tusze do rzęs, mogą szybciej niż oczekujemy wysychać. Żeby temu zapobiec, należy zanurzyć tusz na kilka minut w ciepłej wodzie. Jeżeli produkt wyczerpie się, ale szczoteczka sprawdza się dobrze i szkoda jej wyrzucić, po oczyszczeniu można zastosować ją w innym tuszu.