Centrum urody

Porady na temat urody i kosmetyków
lakiery do paznokci Catrice
Paznokcie

Podstawy malowania paznokci

Praktycznie każda kobieta stosuje takie kosmetyki jak lakier do paznokci. Jednak dobrze jest poznać kilka porad, które pozwolą lepiej je pomalować.

Najważniejsze zasady, których należy przestrzegać

1) Zawsze należy stosować lakier bazowy – sprawia on, że paznokcie dłużej trzymają barwę

2) Stosowanie szczoteczki od błyszczyka – dzięki zastosowaniu tego tricku można doskonale wyrównać brzegi paznokcia. Wystarczy zamoczyć szczoteczkę w zmywaczu i delikatnie wyczyścić brzegi paznokcia.

3) Biały kolor jest najtrudniejszy w malowaniu – przy wyborze tego koloru lakieru do paznokci najważniejsza jest jego gęstość oraz konsystencja. Jeśli lakier będzie rzadki i przezroczysty to należy poszukać innego.

4) Stosowanie olejku na skórki – jednym z bardzo ważnych elementów ładnych paznokci są skórki. Należy je odpowiednio nawilżyć stosując olejek na skórki. Dodatkowo olejek tego rodzaju można także nakładać na same paznokcie co sprawia, że będą one mocniejsze i trudniej będą niszczyć

5) Stosowanie cienkich warstw lakieru – lakiery do paznokci należy nakładać w miarę możliwości cienko. Lepiej jest położyć 3 cienkie warstwy niż 1 czy też 2 grubsze. Uzyskany efekt będzie o wiele lepszy.

Warto stosować się do powyższych porad, aby mieć ładniejsze paznokcie.